Boazeria drewniana

Jak wybrać boazerie drewnianą na elewację?

Drewniana elewacja wentylowana nadaje się do każdego typu domu. Odmładza starsze domy nowoczesnym wyglądem i napełnia nowe budynki ciepłem domu. Z pewnością docenisz jego właściwości izolacyjne, przystępną cenę, przyjazność dla środowiska i wiele innych zalet.

Jakie są zalety i wady boazerie drewnianej?

Zalety:

  • Drewno to materiał naturalny i ekologiczny.
  • Każdą sciana można pokryć drewnem.
  • Drewno zawsze będzie IN i zawsze ponadczasowe.
  • Słońce nie nagrzewa bezpośrednio ściany domu, więc nie ma wahań temperatury.
  • Posiada dobre właściwości magazynujące – przyjemne temperatury przez cały rok (zimą nagrzewa się, latem chłodzi).
  • Uchroni Cię przed hałasem i zapewni cichsze życie.
  • Nie możemy zapominać również o walorach zdrowotnych. Ponieważ dom może swobodnie oddychać, nie ma wilgoci i późniejszej pleśni. Ponadto drewno ma udowodnione właściwości antybakteryjne.

Niedogodności:

  • Drewno z czasem zmienia swój wygląd, ale w większości przypadków jest to pożądany efekt.
  • Drewnianą elewację należy regularnie konserwować i konserwować (mniej więcej co 4 lata).

Jak często elewację drewnianą należy konserwować na zewnątrz?

Drewniana ściana raz na 4-6 lat wymaga zabezpieczenia w postaci pokrycia wysokiej jakości impregnatem. Chociaż wydaje się to wadą, wielu wieśniaków podchodzi do tego ze spokojem. Organizują gulasze i grille, podczas których rodzina i znajomi pomagają przy malowaniu, dzięki czemu drewniana elewacja chaty lub domu w ciągu kilku dni odżywa.

Pionowe czy poziome przechowywanie boazerii drewnianej?

Nie chodzi tylko o stronę estetyczną, ale również o funkcjonalność. W przypadku ulewnego deszczu niewielką wadą jest to, że deski układane są poziomo. Ponieważ woda zatrzymuje się w szczelinach i nie spływa tak łatwo jak w przypadku profili podniesionych, deski schną dłużej. Dotyczy to zwłaszcza elewacji drewnianych wykonanych z desek łączonych na pióro i wpust.

Drevený_Obklad-Fasády

Rombo elewacija

Tatransky-Profil-Perodrážka-Drevený-Obklad-Na-Fasádu-Domu-Červený-Smrek-1

Boazeria modrzew

SOFTLINE, boazeria, rombo czy imitacija bala?

Z funkcjonalnego punktu widzenia, pierwszą rzeczą do rozważenia jest rodzaj drewna, które zostanie użyte do pokrycia elewacji. Z estetycznego punktu widzenia szczególnie ważny jest kształt poszczególnych profili. Do wyboru mamy kilka typów:

Boazeria SOFTLINE

Jest to boazeria z widocznym piorom i wpustem (powstaje kształt litery U). Po włożeniu pisaka we wpust pozostaje on widoczny, a pomiędzy deskami tworzy się szczelina 1–2 cm. Galerię i ceny boazerii SOFTLINE znajdziesz tutaj.

Boazeria

W przypadku tej drewnianej boazerii po dopasowaniu desek powstaje kształt litery V.

Rombo boazeria

Profil Rombo wygląda na najbardziej masywny ze wszystkich naszych profili. Swoim kształtem przypomina nowoczesne elewacje z listew. Do wyboru mamy dwa rodzaje – fazowane rombo oraz rombo s piórkiem.

Boazeria imitacija Bala

Boazeria z bala ma kształt litery D (półokrągły, wypukły). Dzięki boazerii z bala Twój dom lub domek będzie wyglądał jak górska chata z bali.

Jakie naturalne drewno nadaje się na okładzinę drewnianą na elewacji?

Przedstawiamy Państwu porównanie gatunków drewna, które nadają się na drewniane okładziny elewacyjne:

Świerk skandynawski

Najczęściej stosowane drewno w przemyśle stolarskim. Najtańsze i najbardziej dostępne drewno na polskim rynku. Przy odpowiedniej pielęgnacji żywotność boazerii ze świerku skandynawskiego może sięgać nawet 30 lat. Świerk skandynawski był używany od niepamiętnych czasów do budowy domów drewnianych, drewnianych szop, produkcji altan, domków ogrodowych, okładzin, podłóg drewnianych, mebli ogrodowych.

Sosna skandynawska

Zachowuje oryginalny wygląd drewna przez wiele lat. Drewno sosnowe jest gęstsze i twardsze niż drewno świerkowe. Ponieważ zawiera więcej żywicy, jest również twardszy. Ze względu na swoje właściwości bardziej nadaje się do produkcji podłóg drewnianych, tarasów i okładzin zewnętrznych.

Modrzew

Podobnie jak drewno sosnowe charakteryzuje się długą żywotnością, ponieważ zawiera więcej żywicy i jest gęstsze niż drewno świerkowe czy sosnowe. W Polsce określany jest mianem modrzewia, ponieważ z czasem szybko przybiera szaroniebieską do szarej patynę. Modrzew jest wyjątkowo odporny na warunki atmosferyczne, co predestynuje go do stosowania na zewnątrz – deski elewacyjne, tarasy zewnętrzne, podlogy drewniane wokół basenów. Jakikolwiek wybierzesz, dom z drewnianą elewacją nabierze naturalnego piękna i wyglądu oraz nada Twojemu budynkowi niepowtarzalnego ciepła domowego ogniska.

Nasza oferta

Jesteś zainteresowany naszymi produktami?

Skontaktuj się z nami już dziś. Chętnie przedstawimy Państwu niewiążącą ofertę cenową.

0 / 5

Your page rank: